Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: Domyślna czcionka A Większa czcionka A+ Największa czcionka A++ | Zmień kontrast
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Miłomłynie

O bibliotce

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Miłomłynie działalność swoją rozpoczęła według zapisów w księgach inwentarzowych w 1946 r. W styczniu 2004 roku biblioteka stałą się samodzielną jednostką organizacyjną. Nasz księgozbiór liczy 15 tys. woluminów.


Do podstawowych zadań Biblioteki należą:

  • gromadzenie, opracowywanie, przechowywanie i ochrona materiałów bibliotecznych
  • udostępnianie zbiorów bibliotecznych na miejscu i na zewnątrz, prowadzenie wypożyczeń międzybibliotecznych
  • prowadzenie działalności informacyjnej, zwłaszcza informowanie o zbiorach własnych, innych bibliotek
  • organizowanie czytelnictwa
  • współdziałanie z bibliotekami innych sieci, instytucjami upowszechniania kultury organizacjami, stowarzyszeniami w rozwijaniu i zaspakajaniu potrzeb czytelniczych i kulturalnych społeczeństwa.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Miłomłynie jest ogólnodostępną placówką upowszechniania kultury. Prawo do bezpłatnego wypożyczania książek z Biblioteki mają wszyscy mieszkańcy Gminy Miłomłyn i nie tylko, szczegółowe zasady korzystania z materiałów bibliotecznych określają regulaminy znajdujące się w naszej placówce.
Zbiory biblioteki tworzą: książki i czasopisma, które są systematycznie uzupełniane nowościami wydawniczymi.  W swoich zbiorach posiadamy literaturę piękną, książki popularnonaukowe i duży wybór czasopism. Pracownicy biblioteki służą profesjonalną pomocą przy wyszukiwaniu książek, które pozwalają miło i kulturalnie spędzić czas oraz pogłębić wiedzę. Użytkownikom oferujemy oprócz książek czasopism oferujemy również możliwość skorzystania z bezpłatnego Internetu na 10 stanowiskach komputerowych jak również z możliwości wykonania skanu, ksero oraz wydruku na kolorowej drukarce laserowej za odpłatnością ustaloną w regulaminie. Doskonale dobrany księgozbiór oraz niepowtarzalna atmosfera panująca w bibliotece, przyciąga co roku ponad 9 tys. użytkowników. Pracownia komputerowa, pozwala znaleźć się bliżej świata, dzięki dziesięciu  stanowiskom komputerowym. Na miejscu można skorzystać nie tylko z przeglądania stron internetowych ale także nauczyć się obsługi programów komputerowych.
Każdy klient naszej biblioteki może miło spędzić czas, korzystając ze zbiorów, szukając informacji lub uczestnicząc w lekcjach bibliotecznych, wycieczkach i imprezach kulturalnych. W naszej pracy najważniejszy jest użytkownik, który jest obsługiwany przez profesjonalnie przygotowaną do tego kadrę. Jesteśmy przyjazną Biblioteką i dla każdego klienta nasze drzwi są otwarte, a są to drzwi, które prowadzą do wiedzy, nauki i relaksu, który pragniemy aby zbliżał się do standardów europejskich.


Zapraszamy wszystkich serdecznie.

 

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Grudzień 2022 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Zegar